CESTA ČLOVĚKA ŽIVOTEM NENÍ PŘÍMÁ ANI ROVNÁ ...

Nejčastější otázky klientů - předporodní příprava

1/ Vy vidíte epidurál jako komplikaci - nebo škodlivý? (16.12.2012)

Přirozený porod je ... PŘIROZENÝ POROD. Tedy bez medikamentů, nástřihů hráze, anestetik a jiného. Epidurální anestezie bývá kombinována i s efedrinem a někdy dalšími farmaky. Už jen to, že epidurální anestezie má sice lehký, ale MÁ účinek na kontrakce dělohy. Děloha má po anestezii slabší stahy - tedy důležitá funkce dělohy slábne. Také se vyskytuje pokles hladiny adrenalinu, který je velmi důležitý v počátečních fázích porodu - ten připravuje miminko na cestu porodními cestami. Kdybyste se někdy dostala k příbalovému letáku od epidurální anestezie - přečtěte si jej.


2/ Jak dlouho doporučujete kojení? (4.4.2013)

Záleží na vašem napojení s miminkem. Vaše psychiky jsou napojeny na sebe a jestli vy nebudete chtít po 2 měsících kojit, miminko se tomuto nastavení bude muset přizpůsobit a dá se odhadnout co nastane. Pokud nebudete mít problém kojit i 2 roky a miminko (dítě) bude s vámi takto naladěno - budete kojit třeba 2 roky. Je ale asi jasné, že miminko by mělo dostat co potřebuje. A naopak - miminko si jasně a hlasitě řekne, kdy už nebude mít zájem o mateřské mléko.


3/ Jaký máte názor na domácí porody? (23.5.2013)

Sledujte případ jedné ženy, která je porodní asistentkou a je nyní ve velmi komplikované situaci - hrozí jí trest za domácí porod, kdy dítě nepřežilo. Tento případ byl mnohokrát popsán a soudy jej řeší již dlouhou dobu.
Odpověď není vůbec snadná.
Představte si zdravou ženu, s normálním nerizikovým těhotenstvím, sportuje ... která je v aktivní přípravě na porod.
---
A naopak představte si ženu v ne příliš dobré kondici, v jejím těhotenství se objevují nějaké komplikace, krom několika přečtených knih o těhotenství neabsolvuje žádnou další speciální přípravu na porod ...
Domácí porod chce jen proto, že dnes je moderní rodit doma ...

Každá z žen má možnost rodit doma a v nemocnici. Která žena má větší šanci porodit dítě šetrným - přirozeným a nezatěžujícím způsobem?

Lege artis je rodit v porodnici.


4/ Kdy je vhodný čas zahájit předporodní přípravu u Vás? (5.12.2014)

Před otěhotněním je možné udělat se ženou jen jakési obecné napojení na ženské tělo v progesteronu. A také upozornit na důležité nadcházející okamžiky. Lépe se pracuje v období až po ovulaci.
Vlastní předporodní přípravu je vhodné zahájit v okamžiku, kdy je žena definitivně překlopena v progesteronu - tedy asi od 6 - 7 týdne těhotenství. Potom má žena dobré možnosti vnímat své těhotné tělo a zejména miminko.
Když se uskuteční první část předporodní přípravy ještě v I. trimestru, tedy někde ve 2. polovině I. trimestru je to výhodné.


5/ Zpráva ze záchranných operací migrantů z Afriky u italských břehů. Zachytili jste ji? (2.1.2015)

V převzaté zprávě na českých serverech se praví, že uprchlíci se plavili na přetíženém plavidle k ostrově Lampedusa (ITA), byli na něm muži, ženy i děti. Plavili se od 23/12/2014 a navečer 25/12/2014 byli vyzvednuti italskými námořními záchrannými složkami.
Na loď Etna byla vzata i 28mi letá nigerijská těhotná žena s 15ti měsíční dcerou. U této ženy brzy začal porod. Přítomná gynekoložka Maita Sartori, na porod pouze dohlížela, protože probíhal naprosto spontánně a bez komplikací!
Malý chlapec se narodil 25.12.2014 ve 23:41 hod. (UTC+1), na moři poblíž jižních břehů Sicílie. Vážil 2,7 kg a pokřtěn byl ještě na lodi - následujícího dne ráno.

K tomuto případu bych dodal několik faktů
  › tato matka měla za sebou jistě velmi vyčerpávající a nebezpečnou cestu napříč saharskou Afrikou k pobřeží.
  › nejistota do které šla na loď, za vidinou lepšího života v Evropě není pozitivní faktor pro matku, kterou čeká porod.
  › v Alžírsku musel zůstat její manžel s dětmi 10 + 6 let. Roztržení rodiny před porodem není příznivý faktor.
  › na lodi měla žena na starost ještě svoji 15ti měsíční dceru.
  › ve Středozemním moři v ty dny bylo poměrně větrno, silný mořský proud a teplota vody byla asi kolem +16 °C.
  › cesta v chladném počasí na přeplněné lodi trvala asi 2 dny.
  › gynekoložka Maita Sartori měla po porodu chlapce v náručí a prý vůbec neplakal.

Takových podobných příběhů existuje na světě jistě mnoho. Nicméně je to ukázka toho, že když je matka spojená se sebou - s těhotenstvím - s miminkem - s porodem, proběhne porod přirozeně a bez zátěže pro miminko. Jak vyplývá ze zpráv.

Čerpáno z novinky.cz a sicilského vydání Corriere della Sera (IT).


6/ Můžete pomoci ženám také s výběrem plodných dní? (8.1.2015)

ANO
Jak jistě víte, různých metod určujících plodné dny ženy - vhodné k početí miminka je několik.
Ukazuje se, že pěkně funguje metoda podle Dr. Jonáše. Je to metoda založená na postavení Luny a Slunce v okamžiku zrození ženy. Je známo, že Slunce je planeta odrážející život v člověku a vitalitu. Luna pak ženském horoskopu vypovídá o její plodnosti - neboli jaké množství dětí "si přeje", jak budou těhotenství a porody probíhat.
Sama metoda Dr. Jonáše je poměrně účinná a s jistou pravděpodobností dokáže také určit pohlaví miminka. Pokud se však zkombinuje s dalšími technikami, lze pravděpodobnost otěhotnění ještě zvýšit. Velmi významné je:
- postavení Slunce a Luny při zrození ženy
- postavení Slunce ↑ ↓ horizontem a postavení Luny ↑ ↓ horizontem
- postavení Luny v domech horoskopu
- zátěžové aspekty Slunce a Luny od jiných planet
HLAVNĚ PAK ALE
- kdy nastane v aktuálním roce postavení Luny vhodné pro početí
- kdy nebude mít Luna zatěžující aspekty
- kdy budou přirozené plodné dny vycházející z menstruačního cyklu ženy

Z takto sestavené "mapy početí" vyplyne, že v daném roce pro ženu vychází např. 2 plodné dny, 1 velmi plodný, 1 superplodný den.
Pak dalším klíčovým faktorem oplodnění je také správně naladěný a dostupný partner (což je v dnešních dnech téma nabývající na důležitosti). Po zvážení všech důležitých aspektů je pak jasné, že zůstanou třeba jen 1 plodný + 1 superplodný den v roce.
Může se však také ukázat, že u ženy nastává jakási "anomálie" a je plodná jen při menstruaci, tedy její oplodnění je možné jen při menstruaci. To jsou však opravdu vzácné - konkrétní případy, a předem není potřeba propadat skepsi.
Když žena za mnou přijde s tématem miminko, probereme ho a dohodneme se na vhodném dalším postupu. Ten může skrývat i další nějaké harmonizační - dolaďovací, či terapeutické techniky. Vždy záleží na ženě, jakou pomoc hledá.


7/ Vnímá i otec spojení se svým dítětem? (15.2.2016)

Jistěže ano.
Každý člověk má 5 smyslů a k tomu cit, vnímavost a intuici.

Svými smysly rodič uvidí některé dědičné znaky typické pro svoji rodičovskou stranu a pro stranu partnera. Takto může vnímat i vůni svého dítěte. Pak se zapojí podvědomá intuice, která může vyhodnotit třeba - toto dítě ne/patří mě. Na základě těchto pocitových vjemů bylo v minulosti již několikrát rozporováno otcovství. Některý otec již podle vůně dítěte ucítil, že něco mezi ním a dítětem není zcela přirozené.
Když rodič všechny své dostupné "senzory" používá, vnímá své dítě naprosto dokonale a jejich soužití je v harmonii.

Vnímavý otec (dnes je již velmi aktuální téma vnímavost tatínků) intuitivně cítí spojení se svým dítětem podobně jako matka. Je možné zapojit mnoho mimosmyslových - podvědomých pocitů do spojení rodič - dítě, a to i na velké vzdálenosti. Silné spojení bude navázáno nejen k dítěti, které spí vedle v pokoji, anebo si hraje na táboře ve vedlejším okrese. Ale také když odletí za příbuznými daleko do zahraničí. Toto "rodičovské pouto" je spojení, které funguje neustále!
Skutečně vnímavý a napojený rodič pak i na velkou dálku pozná, že se s jeho dítětem děje něco nepřirozeného.





Opakující se otázky a nebo velmi podobná témata tu znovu neuvádím.